ALTINYILDIZDAN BÜYÜK KÜLTÜR HİZMETİ

Burdasınız Ana sayfa Bizden Haberler

ALTINYILDIZDAN BÜYÜK KÜLTÜR HİZMETİ

ALTINYILDIZ 4.KİTAP OKUMA YARIŞMASI YAPILDI 

37 ORTAOKULUN YARIŞTIĞI, KAYBEDENİN OLMADIĞI ETKİNLİK ŞENLİK HAVASINDA GERÇEKLEŞTİ.

 

Özel Altınyıldız Koleji'nin düzenlemiş olduğu 4.Nevşehir Geneli 8.Sınıflar Kitap Okuma Yarışması 11.02.2018 Çarşamba günü tarihinde gerçekleştirilmiştir.

"Okumak; hayatı anlamak,başkalarının deneyimlerini paylaşarak kendimize olabilecek en doğru yolu çizmek ,geçmiş ve gelecek arasında köprü kurmaktır.

Abideler yıkılır, milletler kaybolur,medeniyetler büyür ve ölür;fakat bütün medeniyetlerin tekrar tekrar nasıl ortaya çıktıklarını gösteren kitapların dünyası hala yazıldıkları gün kadar taze yazarlarının sözleri yazıldıkları gün kadar çarpıcıdır.

Altınyıldız Eğitim Kurumları tarafından gelenekselleştirilen ve bugün 4.sü  gerçekleştirilen “İl Geneli 8.Sınıflar Kitap Okuma Yarışması” büyük ilgi görmüştür.

Kuruluşunun 20.yılını kutlayan Altınyıldız Eğitim Kurumları, hayatın her alanına dokunarak gençlerin gelişimini bir bütün olarak sağlamayı misyon edinmiş bu amaç doğrultusunda pek çok sosyal, kültürel ve sportif faaliyetin içerisinde yer almıştır.

Nevşehir genelindeki bütün 8.sınıflar arasında, dikkatleri yazarlara ve kitaplara çekmek, kitap okumaya olan ilgiyi arttırmak, öğrencinin kendine güven duygusunu geliştirmek, öğrenciye okulunu temsil etme bilincini kazandırmak, bu yarışmayı planlarken okulumuzun temel hedefi olmuştur.

Bu yılki yarışmamızda öğrencilerimize “Osmancık”,”Uluç Reis”,”Yaban” adlı eserlerden sorular sorulmuştur.

Her kitaptan 10’ar soru toplamda 30 soru sorulmuştur.

Yarışmaya Nevşehir merkez ilçe ve kasabalardan 37 okul müracat etmiştir.Katılan okullar Osmancık , Uluç Reis ve Yaban kitaplarından 10'ar soru olmak üzere toplamda 30 soru sorulmuştur.Bu sorular sonunda 25 soruya doğru cevap veren DERİNKUYU ŞEHİT SELÇUK KARABAKLA ORTAOKULU 1. , 24 soruya doğru cevap veren H. LÜTFİ PAMUKÇU ORTAOKULU 2. , 23 soruya doğru cevap veren 75.YIL ORTAOKULU 3. olmuştur.

Ödül törenine Genel Müdür Serhat İĞDECİ, Lise Müdürü Özkan KILINÇ, okul müdürleri, yöneticiler ve öğretmenler katılmıştır.

1.,2. ve 3. olan okullarımıza altın, ayrıca yarışmaya katılan bütün öğrencilere ve danışman öğretmenlerine "Plaket","Başarı Belgesi" ve "Kitap" hediye edilmiştir.

Etkinlik sonrası katılımcılara Altınyıldız Lise Kampüsünde öğle yemeği ikram edilmiştir.

Böyle bir yarışmayı düzenleyen Nevşehir genelindeki bütün okullarda öğrencileri okumaya sevk eden Özel Altınyıldız Koleji olarak yarışmaya katılan tüm öğrencilerimizi kutlar, başarılarının devamını dileriz.

 

4.NEVŞEHİR GENELİ 8.SINIFLAR KİTAP OKUMA YARIŞMASI

 

DERECEYE GİREN OKULLAR

 
 

 

OKUL

ÖĞRENCİLER

DANIŞMAN ÖĞRETMEN

OKUL MÜDÜRÜ

 

İL BİRİNCİSİ

DERİNKUYU ŞEHİT SELÇUK KARABAKLA ORTAOKULU

BETÜL KARA

MEHTAP YILDIRIM

FİKRET SARI

 

GÜLHAN KIZILTEPE

 

İREM BETÜL BEDEL

 

İL İKİNCİSİ

H. LÜTFİ PAMUKÇU ORTAOKULU

GAMZE OLGAÇ

 FATMA YALÇIN

HARUN ÖCAL

 

ECE KAYA

 

AYBALA KÖKŞEN

 

İL ÜÇÜNCÜSÜ

75.YIL ORTAOKULU

SUDE PINAR TOPRAK

HÜMEYRA AKÇİL

TAHSİN GEDİK

 

NUR BANU TÜKEL

 

FATMANUR GÜLEÇ

 

YARIŞMAYA KATILAN ORTAOKULLARIMIZ

 

1

ALİ BARAN NUMANOĞLU ORTAOKULU

ALİMCAN DEMİRCAN

EBUBEKİR OKAN

İSRAFİL SARIKAYA

 

SÜLEYMAN MUTLU

 

 İREM GÜRBÜZ

 

2

NEVŞEHİR ATATÜRK ORTAOKULU

MEHMET ALİ KAYGISIZ

HASAN YAYAN

MURAT ÖZDEMİR

 

SİNEM YURDUSEV

 

GÜLTEN FEYZA NUR AYDIN

 

3

ÇAT 15 TEMMUZ DİRİLİŞ ORTAOKULU

ZAZLI KARATAŞ

KÜBRA ARITÜRK

HASAN KOCAMAZ

 

ELİF TEKİN

 

GÜLNEHAR YAVUZ

 

4

D.İ.P

ÖZNUR GÜNEŞ

NİLGÜN DİLDÖKEN

İBRAHİM ŞANLIBABA

 

BEYZA ODUNCU

 

ABDÜLKERİM DEMİR

 

5

KAVAK ORTAOKULU

FATMA ŞAHİN

GÖKHAN ÖÇALDI

FEDAKAR KOÇAK

 

ESRA DURSUN

 

İREM BAŞER

 

6

MİHRİBAN EMİN GÜNEL ORTAOKULU

NİSA TAYYAR

BAHRİ SOYLU

MUSTAFA ÇİFTÇİ

 

KÜBRA BIYIKLI

 

AYSİMA DEMİRDÖĞEN

 

7

ALPARSLAN ORTAOKULU

BÜŞRA KARADENİZ

HASAN AY

MUSTAFA ÇİFTÇİ

 

RÜVEYDA COŞKUN

 

EZGİ ÖZKAN

 

8

DERİNKUYU MEHMET AKİF ERSOY ORTAOKULU

KEVSER BOSTAN

GÖKHAM GÖKSU

NURİ ÇATİN

 

FATMA NUR HAMURCU

 

ŞERİFE ŞENGÜL

 

9

23 NİSAN ORTAOKULU

EMİRHAN ULUÇAY

RABİA ÇELEBİ SUNAT

YAŞAR ALTUNER

 

SELİNAY DİNÇER

 

SEMANUR DEMİR

 

10

SULUSARAY İMAMHATİP ORTAOKULU

RÜMEYSA DÜZGÜN

AYŞE GÜRDAL

SERVET BOZKURT

 

SEVİLAY SARI

 

ŞEYMA GÜVEN

 

11

İSTİKİLAL ORTAOKULU

ŞERİFE ER

NURAN KILIÇ

CELAL MAMAK

 

FUNDA RABİA KAPLAN

 

RABİA AYDOĞDU

 

12

KAYMAKLI ATATÜRK ORTAOKULU

DEMET YARDIMCI

YASİN ARIK

İRFAN AÇIKGÖZ

 

ELİF SENA ÇELİK

 

ELİF AYDIN

 

13

NAR FİKRET AKTEKİN ORTAOKULU

AYŞENUR ÜZÜMCÜ

HATİCE OSMANOĞLU

RAMAZAN YEŞİL

 

MUHAMMET SAFİ TERZİOĞLU

 

ÖZGE ZEYNEP AKDEDE

 

14

ÜRGÜP MEHMET DİKER ORTAOKULU

SEVDEGÜL BÜLBÜL

ESRA ÖZ

BADEGÜL EREL

 

TUĞÇE KESKİN

 

SEMİHA ŞAHİN

 

15

 MEHMET AVLANMAZ İMAM HATİP ORTAOKULU

YUNUS ERASLAN

FATİH TOLGA DEMİRSES

İBRAHİM BAŞARAN

 

MUHAMMED EMİN KOÇAK

 

AHMED SACİD YURTTUTAN

 

16

GÖRE ORTAOKULU

İREM GÜNDOĞDU

NURHAN MAMAK

LEVEN ATİK

 

FATMANUR GÜNEY

 

AYBÜKE UĞURLU

 

17

YUNUS EMRE İMAM HATİP ORTAOKULU

ŞERMİN NUR TEKİN

HAKKI YILDIRAN

ORHAN KILINÇ

 

GAMZE ŞENÖZ

 

İBRAHİM YİĞİT

 

18

GAZİ OSMAN PAŞA ORTAOKULU

GİZEM EZGİ TAŞKIN

SERDAR DURAN

SEYİT KARADENİZ

 

CEYLİN SEÇGELER

 

ERAY ÖĞÜTALAN

 

19

DERİNKUYU İMAM HATİP ORTAOKULU

BEYZA ÇAKIR

ALİ TARIMCI

MEHMET KARAŞAHİN

 

HAVVA SIRAKAYA

 

MUSTAFA ÇAVDAR

 

20

MUSTAFA VELİ HALICI İMAM HATİP ORTAOKULU

AMİNA KILIÇASLAN

ONUR TEKİN

MUSTAFA FİDAN

 

ŞEVVAL GÜVEN

 

ESRA MUTLU

 

21

GÖYNÜK ORTAOKULU

İLKNUR YILDIRIM

NURAY AÇIKGÖZ

MUSTAFA SÖNMEZ

 

REYHAN YUVALLI

 

OSMAN AYDIN

 

22

ÜRGÜP ATATÜRK ORTAOKULU

SEVİLAY DEMİR

MEHTAP ALTUNTAŞ

YUSUF KABLAN

 

SILA ÇİL

 

BENGİSU KESKİN

 

23

AVANOS MEHMET AKİF ERSOY ORTAOKULU

SERA TOK

MERYEM ÖNEY

ALİ BAĞ

 

EMİRHAN PİŞKİN

 

ECEM KÜÇÜK

 

24

YAVUZ SULTAN SELİM HAN ORTAOKULU

AZMİ EREN DEMİR

VELİ AY

İBRAHİM PALANCI

 

AYŞE SENA DEMİR

 

AYŞENUR CEYLAN

 

25

ÖZYAYLA ORTAOKULU

RABİA BOZKUŞ

FATİH DOĞAN

ALİ ÇELİK

 

YASEMİN ÖZTÜRK

 

YASEMİN BOZDEMİR

 

26

AVANOS İMAM HATİP ORTAOKULU

MİRAY EVLİCE

DUYGU ARSLAN

 

 

EBRAR BEYZA AYHAN

 

SELİN KART

 

27

ACIGÖL 4 TEMMIUZ ORTAOKULU

ESMA KARAGÜR

YASİN DİRİKOÇ

YAŞAR UZ

 

RÜMEYSA KURŞUN

 

YUSUF CİHAN TEKEÇ

 

28

MAHMAT ŞEHİT MURAT KOÇ ORTAOKULU

MİHRİBAN ÇETİN

MEHMET YAŞAR İNCE

HÜSEYİN TAŞKESEN

 

AYŞE DENİZ

 

SULTAN TÜRKOĞLU

 

29

ÜRGÜP ŞEHİT POLİS FEVZİ BAŞARAN ORTAOKULU

HATİCE TOYBIYIK

GÜLHAN YILDIZ

HASAN DURAN

 

ALİ EREN GÜLAL

 

MAKBULE İREM BERBER

 

30

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İMAM HATİP ORTAOKULU

ASLI BAYAR

FERAT ÖZCAN

SAİT GENÇ

 

MELİKE ULAŞ

 

FİRDEVS ATİK

 

31

UÇHİSAR HAYDAR ÇANKAYA ORTAOKULU

ZEHRA ÇELİK

LEYLA TURGUT

FATİH ARIKAN

 

BETÜL ÖRLÜ

 

SÜMEYYE AVAN

 

32

AVANOS AHMET ERGÜN ORTAOKULU

BAHADIR OKURGAN

 

ENGİN EVNİ

 

SILA SÜRMELİ

 

DENİZ KÜÇÜK

 

33

MEHMET GÜLEN ORTAOKULU

AYŞE RÜVEYDA ÇİFTÇİ

ASLI BAĞASI

ENDER KAŞ

 

SÜEDA KARATAŞ

 

ZEYNEP BATIR

 

34

ÇAKILLI ŞEHİT KASIM POYRAZ ORTAOKULU

CEREN POYRAZ

OSMAN YALÇIN

HASAN HÜSEYİN GÜLMEZ

 

SÜMEYYE ALTUN

 

YELİZ POYRAZ

 

 

ALTINYILDIZ 4.KİTAP OKUMA YARIŞMASI



Yorumlar Yorum Yap

Yorum Yap

Gösterilecek veri bulunamadı.

Diger Haberler